1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Millî Eğitim Bakanlığı: 2 Mart tarihi itibarıyla şehirlerdeki salgın durumuna göre yüz yüze eğitime başlanacak

Millî Eğitim Bakanlığı: 2 Mart tarihi itibarıyla şehirlerdeki salgın durumuna göre yüz yüze eğitime başlanacak

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında kabine toplantısındaki karar vurgulanarak, 2 Mart tarihi itibarıyla şehirlerdeki salgın koşullarına göre yüz yüze eğitim ve sınavlara başlanacağı belirtildi.

featured
MEB
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan basın açıklamasında, 1 Mart tarihi itibarıyla eğitim ve öğretime geçiş planlanan bütün okullarda yüz yüze sınav ve eğitimlere, 2 Mart tarihinden itibaren şehirlerdeki salgın şartlarına göre başlanacağı duyuruldu.

MEB tarafından, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıfları, ilkokullar, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı ve ayrıca şehirlerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceğinin duyurulduğu anımsatıldı.

Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlerin kabine toplantısında değerlendirileceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.

Millî Eğitim Bakanlığı: 2 Mart tarihi itibarıyla şehirlerdeki salgın durumuna göre yüz yüze eğitime başlanacak
Yorum Yap

Âtî Haber Ajansı internet sitesinde yayınlanan haber ve görseller, aboneler dışında kullanılamaz. Abonelik için lütfen iletişime geçin.
Giriş Yap

Âtî Haber Ajansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!