1. Haberler
  2. Türkiye
  3. Dışişleri Bakanlığı, Myanmar’da güvenlik güçlerinin sivillere uyguladığı orantısız güç kullanımını şiddetle kınadığını açıkladı

Dışişleri Bakanlığı, Myanmar’da güvenlik güçlerinin sivillere uyguladığı orantısız güç kullanımını şiddetle kınadığını açıkladı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Myanmar’da güvenlik güçlerinin barışçıl gösteriler düzenleyen sivil halka karşı uyguladığı orantısız güç kullanımının şiddetle kınandığı belirtildi.

featured
Dışişleri Bakanlığı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Myanmar’da güvenlik güçlerinin barışçıl gösteriler düzenleyen sivil halka karşı uyguladığı ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirmesine yol açan orantısız güç kullanımının şiddetle kınandığı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

Myanmar’da 1 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbe sonrasında ülkedeki istikrarın giderek bozulmakta olduğunu büyük kaygıyla gözlemliyoruz.

Bugün (28 Şubat) güvenlik güçlerinin barışçıl gösteriler düzenleyen sivil halka karşı uyguladığı ve çok sayıda sivilin yaşamını yitirmesine yol açan orantısız güç kullanımını şiddetle kınıyoruz.

Ülkede barış ve istikrarın sağlanması için demokrasinin yeniden tesisine yönelik adımların bir an önce atılması ve barışçıl göstericilere karşı uygulanan şiddetin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz.

Dışişleri Bakanlığı, Myanmar’da güvenlik güçlerinin sivillere uyguladığı orantısız güç kullanımını şiddetle kınadığını açıkladı
Yorum Yap

Âtî Haber Ajansı internet sitesinde yayınlanan haber ve görseller, aboneler dışında kullanılamaz. Abonelik için lütfen iletişime geçin.
Giriş Yap

Âtî Haber Ajansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!